Čermákův memoriál 2015

21.09.2015 20:00

V sobotu 19.9. proběhla v Ostravě úvodní soutěž seriálu M ČR v šermu fleretem kadetů/kadetek a juniorů /juniorek.

Jako první se postavila na start děvčata, soutěž kadetek a juniorek byla společná.

Za Slezan Opava startovala bohužel pouze Eva Havránková, která s přehledem vyhrála nejen obě kola skupin, ale po vcelku hladkém průběhu eliminace i celou soutěž. Těsnější rozdíl měl pouze semifinálový zápas s Veronikou Matraszek, který skončil po napínavém závěru 15:13. Eva očekávala větší a těžší odpor svých tradičních soupeřek V.Matraszek a S.Hendrichové, které se na začátku sezony ještě patrně teprve hledají.

Škoda, že se nezúčastnila ostatní naše děvčata - Sára Hasíková, Kateřina Seidlová, Alžběta Filipková, Alžběta Theuerová, Karolína Roháčová, které by určitě přivezly zajímavé výsledky a zapsaly by si i první body z domácích závodů do letošního žebříčku. Takto zůstala jejich snaha z tréninku nezúročena.

Kompletní výsledky zde.

Ve 14 hodin začínala společná soutěž juniorů a kadetů.

Účast byla letos mezinárodní, neboť na start se postavil i jeden američan, Philip Shin šermující za USK Praha. Náš Robert Zwinger postupoval po úvodních dvou kolech z první pozice, prošel hladce všemi eliminacemi a na velmi pěkně šermujícího Shina narazil až ve finále. Zápas bylo zajímavý, bojovný, Shin Roberta porazil 15/4. Američan si musel Roberta pěkně rozhýbat, aby mu pak pokaždé vstoupil do tempa a dal zásah. Dá se říci, že byl šikovnější než šermíři v ČR. Robert tak bral stříbrnou medaili.
Za Slezan Opava startovali ještě M. Bohdal, J. Feret, K. Hasík a M. Onderka. Umísťení v juniorech vypadalo následovně: Karel Hasík 26., Jakub Feret 25., Mirek Onderka 20., Matěj Bohdal 17. V kadetech vypadalo pořadí takto: Karel Hasík 18., Mirek Onderka 13., Matěj Bohdal 11. Výsledky by u nich mohly být i lepší, ale v tuto chvíli vcelku přesně odpovídají docházce a přístupu k tréninku. Chce to více tlačit na výkon.

Kompletní výsledky zde.

Na závěr děkujeme pořadatelům za pěkně uspořádané závody včetně občerstvení pro účastníky soutěže.

zdroj I.B., autor I.M.

Kontakt

Tělovýchovná jednota Slezan Opava, z.s., oddíl šermu Boženy Němcové 1/20, 746 01 Opava +420 723 070 632 sermopava@centrum.cz